• купа-
  • купа българия-
  • полуфинал

Шансовете за финал на Хебър са минимални

Лудогорец победи с 4:0 Хебър в първи полуфинал за Купата на България. Мачът се игра в Разград.

Първият гол падна рано, още в 4-тата минута. Сон центрира в пеналта, където защитник на Хебър не успя да изчисти добре топката и я прати на крака на Рик Джонатан, който не сгреши.

В 22-та минута Джонатан повтори упражнението и удвои преднината на разградчани след диагонален удар. Хебър имаше добра възможност да изравни резултата, но ударът на Шейх Сенгор не намери очертанията на вратата на Симон Слуга.

Така почивката дойде при резултат 2:0 за „орлите”.

Резултатът стана 3:0 в полза на домакините в 55-ата минута, когато Диниш Алмейда се разписа с глава.

В 80-тата минута топката попадна в Спас Делев, който се разписа от няколко метра на празна врата, с което направи резултата 4:0.

Реваншът е на 2 май от 18:45ч. в Пазарджик.